Huawei Telefonlarda Ekran Görüntüsü ve Videosu Nasıl Alınır (Resimli Anlatım) - Paylaşım Park
AndroidBilgisayar ve Mobil

Huawei Telefonlarda Ekran Görüntüsü ve Videosu Nasıl Alınır (Resimli Anlatım)

Sponsor Reklam

Huawei telefonlarda ekran görüntüsü ve ekranın videosunu nasıl alırız. Bu konuda sizlere resimlerle anlatmaya çalışalım.

İlk olarak Huawei telefonlarda ekran görüntüsünü anlatalım. Telefonda üç farklı şekilde ekran görüntüsü alabiliriz. Birinci olarak aşağıdaki resimde olan üst menüde bulunan “Ekran Görüntüsü” sekmesine tıkladığımızda otomatik olarak görüntüyü kaydetmektedir.

İkinci olarak ekran görüntüsü almanın yolu ise güç açma kapama tuşu ile ses azaltma tuşuna aynı anda basarsanız ekran görüntüsünü kaydedecektir.

Üçüncü bir yöntem ise aşağıdaki resimde olan parmağımızın eklem yerleri ile ekrana çift tıkladığımızda ekranın görüntüsünü kaydedecektir.

Huawei telefonlarında ekran görüntüsü almanın yolları bu şekildedir. Şimdi ise ekran videosu nasıl alınır buna bakalım.

Ekran görüntüsü alma üç farklı yoldan alınabilirdi. Ekran videosu da üç farklı yoldan alınabiliyor. Şimdi sırayla anlatalım.

Birinci olarak yine üst menüde bulunan “Ekran kaydı” sekmesine tıkladığımızda ekran videosu çekmeye başlayacaktır. Aşağıdaki resimde belirttim.

Ekran videosunun almanın ikinci bir yolu ise güç açma kapama tuşu ile bu seferde ses yükseltme tuşuna aynı anda bastığınızda ekran videosu çekmeye başlayacaktır.

Son olarak ise üçüncü yöntem bu yöntemde ekran görüntüsü almaya benziyor. Ekran görüntüsü alırken bir parmağımızın eklemini çift tıklıyorduk. Bunda ise iki parmağımızın eklemlerini ekrana çift tıklattığımızda ekranın videosunu çekmeye başlayacaktır. Örnek olarak aşağıdaki resimde işaretlediğim eklemlerle aynı anda çift tıklarsak videoya başlayacaktır.

Bu çektiğimiz ekran görüntüsü ve ekran videosu otomatik olarak “Galeri” menüsüne kaydedecektir.

Bilgi paylaştıkça anlam kazanır.

Etiketler
Daha Fazla Göster
--Sponsorlu Reklam--

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu