Halk Bankası Kayıtlı Transfer İşlemleri Nasıl Yapılır ?

0
1429

Günümüzde artık para göndermek için teknolojiye ayak uydurarak bilgisayar ve cep telefonlarımızla istediğimiz yer ve bankalara kolayca para transferleri ve ödemelerimizi yapmaktayız. Bu gönderimleri ilk zamanlar iban veya hesap numarasını her defasında yazarak gönderiyorduk. Şimdi telefon rehberi gibi sistemimize ekleyip, düzenleyip ve silebiliyoruz.

Bu konuda Halk Bankasının kayıtlı transfer işlemleri hakkında bilgi vereceğim.

Hesabımızda bunun kayıtlı işlemleri ben mobilde silme işlemini bulamadım. O yüzden bütün işlemleri bilgisayar üzerinden anlatacağım.

İlk önce tarayıcımızı açık Halk Bankası sayfasına gidiyoruz. Açılan sayfada “İnternet Şubesi” bölümüne tıklıyoruz.

“İnternet Şubesi” bölümüne tıkladığımızda yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi sayfa açılacaktır. Buraya istenilen bilgileri yazarak giriş yapınız.

Giriş yaptıktan sonra üst menülerden “PARA TRANSFERİ” bölümüne tıklıyoruz.

Açılır menüde işaretlediğim yerde bulunan kısımdan başka bankalar ise EFT yi Halk Bankası ise havale ve diğer bölümleri seçebilirsiniz.

Örnek olarak havale bölümüne tıklıyoruz.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi kayıtlı olan kişiler listelenecektir. Bende kayıtlı olmadığı için görünmüyor. Bu sayfada kayıtlı olan kişinin bilgilerini düzenleyip silebiliriz. Ayrıca kayıtlı olmayan kişiyi de buradan “Yeni Giriş” butonuna tıklayıp istenilen bilgilerini ekledikten sonra kayıt edebiliriz.

Sormak istediğinizi yorum bölümüne yazabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here