Akıllı Telefonlarınızı Nasıl Dezenfekte Etmeliyiz

0
801
Akıllı Telefonlarınızı Nasıl Dezenfekte Etmeliyiz
Akıllı Telefonlarınızı Nasıl Dezenfekte Etmeliyiz

Muhtemelen akıllı telefonlarınızı düzenli bir şekilde temizleme yapmıyoruz. Corona virüsün ve grip gibi hastalıkların bulaşıcı olduğu bir dönemde akıllı telefonlarımızı dezenfekte etmemiz virüs ve mikropların bulaşma riski azalacaktır. Şimdi akıllı telefonlarımızı nasıl dezenfekte edebiliriz buna bakalım.

Akıllı Telefonunuzu Nasıl Dezenfekte Edersiniz
Akıllı Telefonunuzu Nasıl Dezenfekte Edersiniz

Öncelikle sert kimyasal maddeler, fazla temizlik ürünleri ve basınçlı hava kullanmayınız.

Sert temizlik ürünleri, ekranınızdaki oleofobik (yağ itici) kaplamadaki aşınma oranını hızlandırabilir. Bu kaplama, cihazınızı birkaç yıl boyunca kullandıkça kademeli olarak bozulacaktır. Alkol ve ev tipi spreyler kullanmak süreci hızlandırabilir. Çamaşır suyu ve diğer sert kimyasal temizleyiciler kullanmak onu tamamen yok edecektir.

Eğer telefonunuzda kılıf varsa kılıfı çıkaralım. Telefon kılıfları maliyeti düşük olduğu için değiştirebilirsiniz. Etkili bir şekilde temizlik için ılık sabunlu suyla temizliğini yapabilirsiniz.

Telefonun temizliği için eğer batarya çıkıyorsa bataryayı telefondan ayırınız.

Temizlik için alkol bazlı dezenfektan ve alkol bazlı ıslak mendiller kullanmalıyız. Dezenfektan kullanırken sprey şeklindeyse telefonumuzun üzerine sıkmalıyız. Eğer sprey şeklinde değil ise yumuşak tüy bırakmayan bir beze döktükten sonra telefonun yüzeyine sürmeliyiz. Telefonun kasasının her tarafına sürdükten sonra yine tüy bırakmayan bir bezle üzerinden sildikten sonra telefonu kurumaya bırakıyoruz. Tabi ki bu işlemleri yaptığımızda telefona çok baskı uygulamamalıyız.

Alkol bazlı ıslak mendille telefona sürdükten sonra kuru tüy bırakmayan bir bezle temizledikten sonra kurumaya bırakalım.

Bizim bu temizliği düzenli bir şekilde yapmamız gerekiyor.

Telefon temizleme spreyleri satın almak için tıklayınız.

Umarım faydalı olmuştur. Bir sonra ki yazımızda klavye ve fare temizliği hakkında yazımız olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here