Windows 10'un Görev Çubuğundaki Eksik Bir Simgeyi Geri Yükleme

Windows 10’un Görev Çubuğundaki Eksik Bir Simgeyi Geri Yükleme

Windows 10’da normalde dizüstü veya tablet kullanırken, bildirim alanında, sistem tepsisi olarak da bilinen bir pil simgesi görüntüler. Bu simge geçerli pil yüzdesini gösterir. İşte ortadan kaybolursa nasıl geri alınabileceğinden bahsedeceğim.

Pil simgeniz hala bildirim alanında olabilir, ancak “gizli” olabilir. Bunu aramak için, görev çubuğundaki bildirim simgelerinizin solundaki yukarı okunu tıklayın.

Burada pil simgesini görüyorsanız (Microsoft, “bildirim alanı taşma bölmesini” alanı), görev çubuğunuzdaki bildirim alanına geri sürükleyip bırakmanız yeterlidir.

Pil simgesini gizli simgeler panelinde göremiyorsanız, görev çubuğuna sağ tıklayın ve “Görev Çubuğu Ayarları” nı seçin.

Bunun yerine Ayarlar> Kişiselleştirme> Görev çubuğu’na da gidebilirsiniz.

Görüntülenen Ayarlar penceresinde aşağı kaydırın ve Bildirim alanı altındaki “Sistem simgelerini aç veya kapat’ a tıklayın.

Listedeki “Güç” simgesini bulun ve tıklayarak “Açık” konumuna getirin. Görev çubuğunuzda yeniden görünecek.

Ayrıca Saat, Ses, Ağ, Giriş Göstergesi, Konum, İşlem Merkezi, Dokunmatik Klavye, Windows Mürekkep Çalışma Alanı ve Dokunmatik Yüzey dahil diğer sistem simgelerini buradan açıp kapatabilirsiniz.

Buradaki Güç seçeneği gri ise, Windows 10 pili olmayan bir masaüstü Bilgisayarınızda kullandığınızı düşünüyor. Görev çubuğunun güç simgesi, pili olmayan bilgisayarlarda görünmez.

Pil simgesini geri yükledikten sonra bile, fareyi kullandığınızda kalan pil süresi hakkında bir tahmin göstermez. Microsoft bu özelliği devre dışı bıraktı, çünkü genellikle yanlış. Pil ömrü tahminini bir kayıt defteri hack’iyle yine de etkinleştirebilirsiniz.

Sefa Özen

Erzurum'da doğdum 7 yaşımdan beri bilgisayara merak ile büyüdüm her gün daha çok yeni bilgiler kazandım ve gün ilerledikçe bilgilerim ile Paylaşım Park'da bu hayata ilk adımlarımı attım. Bunu unutmayalım'ki Bilgiler Paylaşıldıkça Anlam Kazanır!

4 Comments

  1. AvatarJohnc960 Cevapla

    Perfect webpage you have at this website! Precisely how could i add in this blog’s feed into my Rss reader? ceebgffaddec

  2. AvatarJohnf391 Cevapla

    whoah this weblog is wonderful i love studying your posts. Stay up the great work! You know, many individuals are searching round for this info, you can aid them greatly. kkdkdefffeak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir