Windows 10’da Yerel Kullanıcı Hesabına Geçme

0
2311
Windows 10'da Yerel Kullanıcı Hesabına Geçme
Windows 10'da Yerel Kullanıcı Hesabına Geçme

Windows 10’un kurulum işlemi artık sizi bir Microsoft hesabıyla oturum açmaya zorluyor. Yerel bir kullanıcı hesabı kullanmayı tercih ederseniz, Microsoft daha sonra yerel bir kullanıcı hesabına geçmeniz gerektiğini söylüyor.

Microsoft Hesabından Yerel Hesaba Geçme

Bunu Windows 10’un ayarlar uygulamasından yapacaksınız. Açmak için Başlat düğmesine tıklayın ve soldaki “Ayarlar” dişli çark simgesini tıklayın veya Windows + I‘ya basın. Diğer bir yol ise Başlat Menüsünden gidebilirsiniz.

Windows Ayarları Açma

Ayarlar penceresindeki “Hesaplar” simgesini tıklayın.

Windows 10 Hesaplar

Burada “Bunun yerine yerel bir hesapla oturum aç” ı tıklayın. Bu seçenek, varsayılan olarak seçilecek olan “Bilgileriniz” sekmesinde bulunur. Microsoft hesap bilgileriniz burada görüntülenir.

Windows 10 Yerel Hesaba Geçme

Windows 10, devam etmek istediğinizden emin olup olmadığınızı soracak ve Windows 10 ayarlarınızı bilgisayarınız arasında senkronize etme gibi Microsoft hesap özelliklerini kaybedeceğinizi bildirecektir. Devam etmek için “İleri” yi tıklayın.

Yerel Hesaba Geçiş Ekranı İlerlemesi

Windows 10 istediğinde, kimliğinizi doğrulamak için PIN’inizi veya şifrenizi girin.

Yerel Hesaba Geçiş Doğrulama Ekranı

Yerel kullanıcı hesabınız için bir kullanıcı adı, parola ve parola ipucu girmeniz istenir. Birisi yanlış bir parola ile oturum açmaya çalıştığında ipucu gösterilecektir.

Kullanmak istediğiniz ayrıntıları girin ve “İleri” yi tıklayın.

Yeni Yerel Hesap Bilgi Giriş Ekranı

Neredeyse bitti. “Oturumu kapat ve bitir” i tıklayın. Bir sonraki oturum açışınızda yeni şifrenizi girmeniz gerekecektir.

Son Adım…

İleride bir Microsoft hesabı kullanmak istiyorsanız, Ayarlar> Hesaplar> Bilgileriniz ekranına dönün. Bir Microsoft hesabının kullanıcı adını ve parolasını girerek yerel hesabınızı bir Microsoft hesabına bağlayabilirsiniz.

Tek Komutla Bozuk Windows Sistem Dosyaları Onarma bu makaleyi inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here