VW, istemeden hava yastığının açılma probleminden 28.000 CC ve Tiguan’ı geri çağırıyor

0
615

Bir otomobilin hava yastığı sistemine dahil olan birçok bileşen vardır ve en kötü senaryoda, hatalı bir parça bir hava yastığının patlamasını önleyebilir veya yanlış bir zamanda şişmesine izin verebilir.

Volkswagen, 12 Mart 2015 ve 19 Aralık 2015 tarihleri ​​arasında üretilen Tiguanlar, 6 Mayıs 2015 ve 17 Aralık 2015 tarihleri ​​arasında üretilen CC’leri geri çağırıyor.

Sorun, hava yastığının ne zaman ve ne yapılacağını söyleyen hava yastığı kontrol modülünden geliyor. Bu modülde hatalı bir kondansatör hava yastığı sisteminin yanlış çalışmasına neden olabilir. Spesifik olarak, hava yastıklarının devre dışı kalmasına neden olabilir, ancak hava yastıklarını, emniyet kemeri ön gericileri veya her ikisini de uygunsuz bir zamanda açabilir. Bu, bir çarpışma söz konusu olsun veya olmasın, yaralanma riskini büyük ölçüde artırabilir. Hava yastığı uyarı lambası yanabilir ve bu da en azından sahibine bir şeyin yolunda gitmediğini bildirir.

VW Tiguan R Line

Çözüm normalden biraz daha karmaşık. Bayilikten geri çağrılan araçların alınması üzerine, teknisyenler, modül içindeki hatalı kapasitörün arızalanması durumunda olan, modül içindeki dirençteki artışı tespit edebilen bir yazılım güncellemesiyle arabalardaki problemi test edecekler. Bu artan direnç bulunursa, teknisyenler hava yastığı kontrol modülünü değiştirecektir. Volkswagen, eylül ortasına kadar birinci sınıf posta yoluyla mal sahibi bildirimi gönderiyor olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here