Bu makalemizde en iyi ping sitelerini sizlere sunacağız. Öncelikle bahsetmemiz gereken konu ping.

Ping, sitelerin güncellenen bilgi, makale, blog gibi konularını arama motorlarına (Google, Yandex, Bing gibi.) bildirmesidir.

Arama Motorları zaten bu görevi böcekleri sayesinde otomatik yapar. Fakat bu belli bir zaman gerektirir. Ping siteleri sizin sitenize otomatik olarak böceklerin gitmesini, analiz ederek arama motorlarında gözükmesini sağlar.

Bu yüzden site sahiplerinin arama motorlarındaki görünürlüğü için önemli bir araçtır.

Yalnız önemli bir konuya değinmek lazım ping sitelerinin size yararı olduğunuz siteyi kullanın. Fazla pinglemek siteleri arama motorlarında yükseltmek yerine, daha aşağı düşürebilir.

1.Pingler
Pingler, sitesi en çok kullanılan ve en uzun soluklu pingleme sitelerinden biridir.

2.Ping-O-Matic
Ping-O-Matic, bir çok kullanıcının tercihleri arasında gelir. Pingleme konusunda gayet başarılı bir sistem kullanır.

3.AddUrl.nu (Google Ping)
AddUrl.nu eski adı ile Google Ping, genel kullanımı basit ve etkili bir pingleme sitesidir. Uzun zaman Google Ping olarak hizmet verdikten sonra aynı başarısıyla AddUrl.Nu sitesi olarak devam ediyor.

Pingleme üzerine başarılı ilk 3 siteyi sizlere sunuyoruz. Bu konuda değerlendirmelerinizi yapabilir, yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Ahmet Berat Adıgüzel

2006 yılından itibaren bilgisayar ile ilgilenmeye başladım. Araştırma ve deneme yanılma yolları ile web tasarım ve programla adına bir çok dil ve yöntem öğrendim. Lise olarak Veri Tabanı Programcılığı okudum. Yüksekokul olarak ise Bilgisayar Programcılığı okudum. Tüm bilgi ve tecrübemi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir