Apple, artırılmış gerçeklik gözlüklerinin gelişimini iptal ettiği bildirildi - Paylaşım Park
Teknolojik HaberlerYaşam Tarzı

Apple, artırılmış gerçeklik gözlüklerinin gelişimini iptal ettiği bildirildi

Sponsor Reklam

Apple, artırılmış gerçeklik gözlüklerinin geliştirilmesiyle bazı duvarlara çarpmış gibi görünüyor. DigiTimes’tan yeni bir rapora göre, Apple yeni gözlüklerin gelişimini “sonlandırdı”. Raporda ayrıca, Apple’ın yeni teknolojiyi geliştirmeyi “geçici olarak durdurduğunu” belirtti, bu nedenle Apple’ın fikri yakın gelecekte tekrar ziyaret edip etmeyeceği bilinmiyor. Ayrıca, Apple’ın projeyi iptal ettiği fikrine şüphe uyandıran bir çok raporun not edilmesi de önemlidir, bu nedenle raporun hiç doğru olmaması mümkündür.

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, birden fazla satış noktası, Apple’ın analist Ming-Chi Kuo ve Bloomberg muhabiri Mark Gurman gibi içerdekiler de dahil olmak üzere kendi artırılmış gerçeklik gözlüklerini geliştirmek için çalıştığını bildirdi. Ancak DigiTimes raporu, yeni gözlükler üzerinde çalışan ekibin Mayıs ayında dağıldığını ve farklı ekiplere atandığını gösteriyor.

Peki, projenin sonuna ne neden oldu? DigiTimes’a göre, sonun başlangıcı Apple tasarımcısı Avi Bar-Zeev’in Ocak ayında AR gözlük takımında liderlik görevini bırakmasıydı. Daha önce, Bar-Zeev, Microsoft HoloLens gözlüklerini birlikte yarattığı için biliniyordu.

Apple, artırılmış gerçeklik gözlükleri çıkarsa, ilk piyasaya sürüldüklerinde Apple Watch’a benzer şekilde iPhone ile çalışacaklardı. Bazı raporlar, gözlüklerin tek başına bir cihaz olacağını belirtti, ancak daha yeni raporlar, bilgisayarlarının çoğunu idare etmek için iPhone’a güveneceklerini belirtti.

Tabii ki, Apple bir çift artırılmış gerçeklik gözlüğünü serbest bırakan ilk kişi olmaz, ancak fikri ana akıma getiren ilk kişi olabilir. Magic Leap, bir miktar hantal ve rahatsız edici de olsa, artırılmış gerçeklik kavramını zaten geliştirdi. Apple’ın gözlüklerinin normal gözlüklere benzer bir boyuta sahip olacağı ve cihazın iç kısımlarına uyum sağlamak için biraz daha büyük bir çerçeveye sahip olacağı bildiriliyor.

Mart ayında, Kuo artırılmış gerçeklik gözlüklerinin üretim aşamasına yaklaştığını ve 2020’de tanıtılacağını bildirdi. Apple, AR gözlüklerini bırakmayı bırakırsa, tam olarak ne zaman ortaya çıktıklarını beklemek ve görmek zorunda kalacağız.

Etiketler
Daha Fazla Göster
--Sponsorlu Reklam--

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. I have read so many articles regarding the blogger lovers except this paragraph is actually a fastidious piece
    of writing, keep it up.

  2. There is definately a lot to find out about this issue. I really like all the
    points you’ve made.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu